Brazed Eşanjör

Brazed EşanjörTürbülanslı akıştan dolayı lehimli plakalı ısı eşanjörlerin partiküler kirlenmesi zordur. Eşanjör plakaları normal akıştan 1,5 kat daha fazla debide fosforik asit veya sitrik asit çözeltisiyle ters yıkama yapılarak temizlenebilir. Brazed eşanjörler hantal borulu, sarmal, koaksiyel ve diğer daha az verimli ısı değiştiricilerin yerini alırken, braze plakalar sistem tasarımcılarının sadece dış tarafı düşünmüyor ayrıca sistem tasarımının sınırlarını zorlayan daha küçük ebatlar yapılmasını sağlıyor.

 

Temel bir sistem tasarımında, primer devre ısı kaynağı örneğin sıcak su kazanı olurken sekonder devre ise eriyen kar suyu yada  yağ soğutucu eşanjör akışkanlar olabilir. Sıhhi tesisatta anında sıcak su uygun kontrollerin kullanımı ile elde edilebilir. Braze eşanjördeki düşük iç hacminden dolayı anında sıcak su üretilebilir ve böylece sıcak su tanklarının ortadan kalkmasını sağlayabilirler.

 

Brazed eşanjörler 450 psig/31 bar işletme basıncında maksimum sıcaklık 437°F/225°C de çalışabilirler. P serisi genellikle özel izolasyon kitleri sayesinde ısı kayıplarını en aza indirirken, Y-süzgeç ile eşanjör korunur.

Tüm Hakları Heat-Flow'a aittir | Copyright (c) 2013 Heat-Flow.com | Site Haritası