Eşanjör

Plakalı Isı Eşanjörü

Heat Flow Isı plakalı eşanjör contaları ve paslanmaz çelik plakalardan oluşturulmuş plaka paketinin yine boyalı veya paslanmaz bir gövde içine saplamalarla sıkıştırılarak sabitlenmesiyle oluşturulmuş ısı transferi sağlayan ekipmandır…Değişik konfigürasyondaki plakaların özel yapısı akışkanın ısı eşanjör contası içinde türbülanslı bir şekilde hareket etmesini sağlar. Bu durum yüksek termal ısı verimliliğini sağlar. Bunun sonucunda düşük ağırlık ve boyutta yüksek ısı transferine ulaşılır. Heat Flow Conta

Heat Flow Heat FlowIsıtma
Yüzey işlem, yağ alma, elektro kaplama, fosfat banyosu gibi endüstrilerde yıllardır geleneksel borulu eşanjörlerle ısıtma sistemleri kullanılmaktadır. Lehimli eşanjör kullanılarak tank hacminden tasarruf edilir ve yüksek termal verimlilik sağlanır. Ayrıca esanjorlerin kolay bakımı ve kısa temizlik süreside ek bir avantaj olacaktır.
Heat Flow Yüzme Havuzu Isıtma
Zaman zaman yüzme havuzlarında su sıcaklığı ısı kaybı nedeniyle düşer Plakalı eşanjörler sayesinde havuza ek ısı sağlamak mümkündür. Eğer eşanjörde ısıtılmış suyu
havuza sirküle eder ve bu sisteme otomatik ısı kontrolü eklersek havuzda sabit su sıcaklığı elde etmek mümkün olur.

Shell and Tube Eşanjörle Plakalı Eşanjörlerin Karşılaştırılması

 

PHE S&T
Toplam Isı Transfer Oranı 3-5 1
Kapasite artımı Mümkün Hayır
Yerleşim Alanı 1 4
Çok amaçlı akışkan şartları Ara plaka ile mümkün Hayır
Fleksibilite Her alana uygun Hayır
Temizleme bakım Kolayca yapılabilir Zor
Max. Çalışma basıncı <25 Bar 36 bar’dan yüksek
Max. Çalışma Sıcaklığı <250 C 400 C den yüksek
Yüzeylerde Kireçlenme Düşük Yüksek
Heat Flow Conta
UYGULAMALAR: Genel Isıtma-Soğutma, Kimya Sanayi, Metalurji Sanayi, Makine-Alet Sanayi, Petrol ve Petrokimya Sanayi, Gemi Sanayi, Merkezi Isıtma, Gıda Sanayi, Güç Santralleri, İlaç ve Tekstil Sanayi, Yüzey İşleme

Isı Geri Kazanım
Enerji maliyetlerindeki yükseliş nedeniyle endüstride ısı geri kazanım önem kazanmıştır. Isı geri kazanım doğal olarak ekonomik açıdan geri dönüşü kısa bir yatırım olmalıdır. Yüksek türbülanslı akışı ve ince plaka dizaynı nedeniyle plakalı eşanjörle bu tip uygulamalarda 2’C sıcaklık farkına kadar yaklaşmayı mümkün kılmaktadır. Plakalı eşanjörlerin bu kabiliyeti indüksiyon ocakları soğutulması – tekstil boyama suyundan ısı kazanımı – kazan besi suyu ısıtması gibi prosesleri başarı ile çözmesini sağlamaktadır.
Heat Flow
Soğutma
Endüstriyel soğutma uygulamalarında ısı yüklü akışkanın optimum proses sıcaklığa düşürülmesi için sirküle edilerek soğutulması esastır.
Plakalı eşanjörler daha iyi verim ve kompak dizaynları sayesinde doğru tercih olacaktır.
Heat Flow Conta

Heat Flow Kullanım Suyu Isıtıcısı
Plakalı eşanjörleri ani su veya herhangi bir akışkan ısıtıcı olarak kullanmamız mümkündür. Isıtıcı akışkanın bağlandığı devre primer ısıtılacak akışkanın bağlandığı devre sekonder devre olarak adlandırılır. Eğer sekonder devre dönüşüne sirkülasyon pompası eklemek mümkün olursa sürekli sıcak su temini mümkün olacaktır.

Plakalı Evaporatörler Plakalı Evaporatörler
Plakalı Evaporatörler buharlaştırma işlemi sırasında, sıvı temas yüzeylerini üzerinde ısıtma aracı ile ince levhalar arasındaki pompalanır. Ürün daha sonra bir yüksek hız göbek şekillendirme üretilen buhar ile birlikte buharlaştırılmıştır. Bu genişleme hacmi içinde verimli ısı transferi sağlayan ısı değiş tokuş yüzeyi üzerinde bir yüksek-hız, ince film neden olur.Levha evaporatörler sahip uygulamalar için düşünülmelidir:

  • 27.000 kg / saat su kaldırma kapasitesine kadar
  • Gelecekteki genişleme için bir ihtiyaç
  • Sınırlı kafa alanı
  • 600 mikrondan daha küçük bir parçacık boyutu.

alttab

Tüm Hakları Heat-Flow'a aittir | Copyright (c) 2013 Heat-Flow.com | Site Haritası